KUBOTA GR 2120 – traktorová kosačka

» výkon 21 HP, rýchlosť 0 – 10 km/h
» pohon 4×4
» diesel, nádrž 18 L
» počet nožov 3
» žacie ústrojenstvo medzinápravové
» záber žacieho ústrojenstva 1220 mm
» výškový rozsah kosenia 25 – 102 mm
» objem koša 450 L
» váha 515 kg, rozmery 2280 x 1280 x 1230

 

Vylepšený model úspešných traktorových kosačiek modelovej rady GR reprezentujú elegantný design v spojení s ojedinelou technológiou, jednoduchou obsluhou a premysleným využitím osvedčených funkcií.

Motor Kubota
Je osadený trojvalcovým motorom s výkonom 21HP. Vďaka podstatne lepšiemu priebehu točivého momentu je motor výkonnejší a znesie väčšie zaťaženie než mnohé benzínové motory s vyšším udaným výkonom, a to pri omnoho menšej spotrebe paliva. Vďaka veľkej palivovej nádrži s kapacitou 18 litrov je možné s týmto strojom pracovať dlhšiu dobu bez prerušenia. Ďalším kladom je to, že tento naftový motor mimo sezónu nepotrebuje prakticky žiadnu údržbu. Presvedčí Vás i vynikajúca hospodárnosť so spotrebou 1,25 l/hod.

Hydrostatická prevodovka 
Spoľahlivá a robustná hydrostatická prevodovka je ľahko ovládateľná jedným pedálom a umožňuje maximálnu pojazdovú a pracovnú rýchlosť 10 km/hod.

Servoriadenie na poháňanej prednej náprave 4×4
Veľmi ľahký chod servoriadenia a s ním spojená extrémne ľahká ovládateľnosť znižujú stupeň únavy obsluhy. Z tohto dôvodu môže stroj obsluhovať prakticky každý.

Systém riadenia Glide Steer 4×4
1. Pri jazde vpred presvedčí maximálnou trakciou vďaka náhonu na všetky kolesá 4×4, hlavne na extrémne šikmom teréne.

2. Pri veľmi ostrých zákrutách je možné natočiť obidve predné kolesá o 70°, pričom sa pri otočení volantom na maximum vnútorné zadné koleso voľne otáča.

3. Pretože sa voľne otáča, nemôže zadné vnútorné koleso poškodiť trávu. Akonáhle sa predné kolesá opäť dostanú do priameho smeru, zapne sa znovu pohon na všetky štyri kolesá, 4×4.

Nastavenie výšky kosenia
Nastavenie výšky kosenia je centrálne a ľahko na dosah, pomáha nastaviť žacie ústrojenstvo po malých krokoch.

 

 

Systém riadenia
Vďaka vybaveniu revolučným riadiacim systémom môže žací traktor prevádzať aj najostrejšie zákruty. Vďaka systému Glide Steer je možné veľmi rýchlo pokosiť trávu okolo stromov, kríkov a iných prekážok, takže odpadá nutnosť niekoľkonásobnej manipulácie s traktorom.

Zberný kôš na trávu
Veľký zberný kôš na trávu s kapacitou 400 litrov je neuveriteľne robustný, pri tom ale ľahko ovládateľný.

Systém priameho vyhadzovania trávy
Na rozdiel od konkurenčných modelov s 3 žacími nožmi a bočným vyhadzovaním, ktoré pracujú pomocou turbíny, je tráva systémom priameho vyhadzovania efektívne pokosená a odvádzaná rovno do zabudovaného zberného koša na zadnú stranu stroja. Žací stroj so šírkou záberu 122 cm nemá na žiadnej strane vyhadzovaciu šachtu a preto je možné kosiť trávu v oboch smeroch až do kraja.