KUBOTA M8560 – traktor s mulčovačom

» výkon 87 HP, rýchlosť 39 km/h
» zdvíhacia sila 4100 kg
» pohon 4×4
» diesel, nádrž 110 L
» váha 3390 kg, rozmery 3955 x 2650 x 2250 mm

Nové M verzie traktorov boli prepracované a vybavené zdokonalenými funkciami, vrátane novej prednej masky, Common Rail Systému (CRS) s recirkuláciou výfukových plynov (EGR) a filtrom pevných častíc (DPF) výfuku pre vysoko výkonné a zároveň čisté, ekonomické realizovanie prác so šetrným prístupom k prostrediu.

Nízka hlučnosť a vibrácie
S cieľom znížiť únavu obsluhy boli CRS motory špeciálne navrhnuté tak, aby minimalizovali hluk a vibrácie. Toto je dosiahnuté prostredníctvom niekoľkých inovatívnych technológií. Hluk je znižovaný cez rebrinový rám, čo dáva motoru tuhšiu štruktúru a tým aj znižuje hluk. Tiež aj ozubené súkolesie na strane zotrvačníka znižuje hlučné vibrovanie, ktoré je spôsobené krútením a ohýbaním kľukového hriadeľa.

Riadenie konštantných otáčok
Motory traktorov kubota rady M sú vybavené novými elektronickými regulátormi, ktoré Vám umožnia elektronicky ovládať RPM motora. Aktivácia systému umožňuje udržať konštantné otáčky motora, zabraňuje poklesu PTO rýchlosti a umožňuje stabilnú prevádzku.

Hydraulika
Hydrauliky na M verziách traktorov kubota sú výsledkom novodobých techník. Externé hydraulické valce zlepšujú zdvíhací výkon na 4100 kg a ponúkajú ľahšiu údržbu. Traktor kubota ponúka veľkú kapacitu čerpadla, čo je 65 l /min. Výsledkom sú kratšie čelné nakladacie doby cyklu, zvýšenie produktivity a uľahčenie prevádzky. Dva (SCD) hydraulické diaľkové ventily sú štandardné, s možnosťou pridania 3 a viacerých, plus nepovinný škrtiaci ventil pre ovládanie prietoku oleja.

 

Kužeľové súkolesia prednej nápravy poskytujú traktoru kubota väčšiu všestrannú ovládateľnosť. To umožňuje menší rádius otáčania ako kedykoľvek predtým, čo je 55°. Toto uľahčuje prácu v stiesnených priestoroch. Diferenciál s obmedzeným preklzom vpredu a uzávierky diferenciálu vzadu sú štandardnými znakmi, ktoré ponúkajú vyššiu stabilitu a pohon v náročných terénnych podmienkach.